Projekt „Gra w historię”

Projekt „Gra w historię”

Kolejny projekt za nami. „Gra w historię” odbył się w terminie 15.05 – 30.09.2019 r., w ramach programu Patriotyzm Jutra, którego organizatorem jest Muzeum Historii Polski.

W ramach projektu wyjechaliśmy z młodzieżą na obóz szkoleniowy, podczas którego poznali historię lokalną Strzelec Opolskich i okolic. Nauczyli się jak tworzyć gry miejskie i poznali metodę Oral history.
W dniu przeprowadzenia gry miejskiej, 02.09.2019 r. zastała nas ulewa i gwałtowne ochłodzenie, dlatego konkurencje naszej zabawy odbyły się u naszego partnera Powiatowego centrum kultury w Strzelcach Opolskich. Okazało się, ze budynek PCK ma wiele ciekawych sal, korytarzy i zaułków. Dzieciaki były zdumione jak jest ciekawy i wcale nie było im łatwo odnaleźć miejsca konkurencji. Każda z konkurencji wiązała się z bajka lub legendą regionu. Dzieciaki walczyły ze smokiem, uciekały przed czarownicą, łowiły czarodziejskiego szczupaka… W grze wzięły udział trzy grupy, nagrodzone po wypełnieniu wszystkich zadań przygotowanymi dla nich upominkami.
W ramach projektu powstały dwa artykuły prasowe na jego temat, ulotki, plakaty, nagrania z wywiadami młodzieży ze starszymi osobami oraz scenariusz gry pt. „Gra w historię”

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie dostępne są na licencji CC 3.0.Polska.

Projekt dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Nagrania rozmów z Seniorami

Nagranie Bartka
Nagranie Dawida
Nagranie Kuby
Nagranie Maćka
Nagranie Magdy

Scenariusz Gry Miejskiej „GRA W HISTORIĘ”

Scenariusz do pobrania [2MB]

scenariusz-gry-miejskiej_PJ

Piszą o nas w Gazecie Wyborczej

Partnerzy

Strona jest przyjazna ciasteczkom. Przeglądając ją, zgadzasz się na ich użycie.Ok!

Trwa wczytywanie...
Trwa wczytywanie...